Šiek tiek apie druską
Įžymusis XIII amžiaus italų keliautojas Markas Polas pasakojo, kaip Kinijoje būdavo gaminami pinigai iš druskos.
Tam tikslui,- rašė jis,- tirpalas buvo verdamas nedideliuose dubenėliuose. Po valandos druska įgauna tešlos pavidalą. Iš jos daromi paplotėliai. Paskui ant jų įspaudžiamas, imperatoriaus štampas, kad paplotėliai būtų panašūs į tikras metalines monetas. Tada paplolėliai kepami ant įkaitintų čerpių.
Druska nuo seniausių laikų buvo labai aukštai vertinama. Viduramžiais kai kuriose šalyse druska būdavo mokami mokesčiai. Būta, kad dėl druskos netgi kruvini karai kildavę.
Įžymusis keliautojas Miklucho-Maklajus pasakojo, kad papuasai ieškodavo išmirkusių jūros vandenyje ir prisigėrusių druskos medžio gabalėlių. Jie būdavo deginami ir sūrūs jų pelenai — valgomi. Tai didelis gardumynas.
Pasaulyje nuo seniausių laikų iškasama daug druskos. Ir vistiek dažnai ji būdavo neprieinama paprastiems žmonėms. Dėl druskos kildavo maištai ir sukilimai. Į istoriją įėjo reikšmingas 1648 m. Maskvos sukilimas, vadinamas druskos maištu.
Druska — tai pirmosios būtinybės produktas. Ji labai svarbi gyvybinei organizmo veiklai. Žmogaus organizme yra apie 300g. druskos. Ji reikalinga ne lik maisto skoniui pagerinti. Druska padeda sulaikyti vandenį organizme, iš jos skrandyje susidaro druskos rūgštis, kuri padeda virškinti maistą ir užmušti pavojingus mikrobus. Tačiau vartojant per daug druskos, ji tampa pavojinga sveikatai.
Populiariausi receptai šią savaitę
- Skanūs krepšeliai "Sniego pasaka"
- Labai paprastas ir skanus obuolių pyragas
- Gardusis Beatos draugės Vilmos trupininis obuolių ir varškės pyragas
- Nekeptas šokoladinis sūrio tortas (Cheesecake)
- Jogurtinis tortas su vaisiais
- Sausainiai "Bučinukai" su varške ir cinamonu
- Sočios salotos su vištiena, ryžiais ir daržovėmis
- Kalėdinės spurgos
- Moliūgų sriuba su maskarponės sūriu
- Kakavinis varškės pyragas su kondensuotu pienu
Komentarai