Lakštiniai makaronai

Lakštiniai makaronai
Lakštiniai makaronai (lakštiniai, lazanijos lakštai)  - rytietiška makaronų rūšis, paplitusi Tolimųjų Rytų virtuvėse. Lakštiniai yra labai plačiai vartojami visose Tolimųjų Rytų virtuvėse, nors atskiruose regionuose rūšys skiriasi.
 
Istorija
 
Lakštiniai atsirado senovės Kinijoje. Iki kviečiams patenkant į Kiniją, buvo naudojami sorų miltai, o vėliau daugiausiai juos pakeitė kvietiniai miltai. Lakštiniams plintant į kitas šalis, pradėti naudoti kiti įvairūs produktai: ryžių, grikių, pupuolių miltai, krakmolas. Visa tai nulėmė didžiulę lakštinių įvairovę.
 
Ilgainiui lakštinių vartojimui nebelėmė Kinų kultūros (Sinosfera) įtaka. Jų gamybos tradicijos persikėlė į Tibetą (thugpa), Pietryčių ir Vidurinę Aziją (lagman).
 
Į Italiją lakštiniai greičiausiai atkeliavo XIII amžiuje ir lėmė daugybės europietiškų makaronų rūšių atsiradimą.
 
Paruošimas ir patiekimas
 
Lakštiniai gali būti verdami, troškinami arba verdami riebaluose. Tolimuosiuose Rytuose paplitę visi šie gaminimo būdai, tačiau dažniausias - virimas.
 
Labiausiai paplitę lakštinių patiekalai yra sriubos, kuomet lakštiniai patiekiami dideliame kiekyje pagardinto sultinio su įvairiais priedais. Tai vietnamietiškas fo ar kiniškas lamien patiekalų variantai.
 
Kitas patiekalų variantas yra lakštiniai, patiekiami apkepti su daržovėmis, mėsa, žuvimi ir padažu. Tai japoniškas jakisoba ar korėjietiškas čapčė gaminimo būdas.
 
Receptai su >>